Budowa zjazdów indywidualnych i publicznych

Profesjonalnie wykonany zjazd do posesji to funkcjonalne, ekonomiczne i estetyczne rozwiązanie, które służy przez długie lata. Wyłożenie tej powierzchni np. kostką brukową można wykonać samodzielnie, jednak bez odpowiedniego doświadczenia łatwo popełnić nawet niewielki błąd, który będzie skutkował jakością, wytrzymałością i wyglądem nawierzchni. Zlecając takie prace naszej firmie mogą być Państwo pewni, że jest to dobra inwestycja. Dysponujemy odpowiednim sprzętem i wieloletnim doświadczeniem w wykonywaniu nawierzchni na terenach publicznych i prywatnych.

Czym jest zjazd indywidualny i publiczny?

Jest to teren, który stanowi połączenie drogi z nieruchomością, która jest położona przy drodze. Stanowi bezpośrednie miejsce dostępu do drogi lokalnej, regionalnej, krajowej czy głównej i umożliwia płynną komunikację pomiędzy budynkiem, znajdującym się na posesji, z ulicą.

Ze względu na warunki techniczne dokonuje się podziału zjazdów na:

  • publiczne, czyli takie, które prowadzą minimum jednego obiektu, w którym jest prowadzona działalność gospodarcza,
  • indywidualne, czyli takie, które prowadzą do jednego lub kilku obiektów indywidualnych.

Budowa zjazdów indywidualnych i publicznych

Wykonujemy nawierzchnie z kostki brukowej, prowadzące do obiektów takich, jak stacje paliw, restauracje, kawiarnie i inne obiekty gastronomiczne. Ponadto układamy każdego rodzaju kostkę brukową na terenach prowadzących do hoteli, pensjonatów i innych obiektów użyteczności publicznej. Budujemy nawierzchnie również przy obiektach przemysłowych, handlowych i magazynowych. W wypadku zleceń indywidualnych wykonujemy nawierzchnie prowadzące do domów jednorodzinnych lub wielorodzinnych.

Zezwolenia

Wykonywanie zjazdów lub ich przebudowa zależy od zarządcy drogi (zwłaszcza, gdy powoduje zmianę dostępności drogi). W niektórych przypadkach decyzja należy do właściciela, czy też użytkownika, nieruchomości, które znajdują się bezpośrednio przy drodze. Z tego względu zadbamy o to, by uzyskać odpowiednie zezwolenia albo zgody do wykonywania prac budowlanych w przypadkach, gdy jest to wymagane.