Ułożenie płyt betonowych

Nasze realizacje obejmują głównie tworzenie i przebudowywanie nawierzchni z kostki brukowej, ale przyjmujemy także zamówienia na ułożenie płyt betonowych. Ze względu na swoją uniwersalność i wytrzymałość można je stosować do budowy bardzo wielu powierzchni.

Właściwości

Podstawowym atutem tych produktów jest materiał, z którego są wykonane. Beton charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością na silny nacisk oraz niekorzystne warunki atmosferyczne np. mróz lub wilgoć. Dzięki temu jest to ekonomiczne rozwiązanie, gdyż przez długie lata nie trzeba ich wymieniać ani remontować.

Ponadto płyty betonowe mają właściwości antypoślizgowe, co jest szczególnie istotne przy układaniu z nich często uczęszczanych nawierzchni np. chodników, tarasów lub też do terenów szczególnie narażonych na zamoczenie np. powierzchni dookoła odkrytego basenu.

Płyty betonowe są coraz chętniej stosowane w szeroko pojętym budownictwie. Są łatwe w montażu i dostępne w różnych wymiarach, dlatego można je dostosować do wielu rodzajów przestrzeni. Na chodniku sprawdzają się duże, kwadratowe płyty, na tarasach można wykorzystywać mniejsze, aby wzór był bardziej zagęszczony, a nawierzchnia nie tylko wytrzymała i trwała, ale także estetyczna.

Jak je wykorzystać?

Przede wszystkim budujemy z nich chodniki i podjazdy. Fachowo położone płyty betonowe nie obsuwają się ani nie kruszą. Umożliwiają komfortowe poruszanie się, gdyż ściśle do siebie przylegają i doskonale utrzymują np. ciężar samochodu.

Możemy dla Państwa wyłożyć nimi drogi tymczasowe lub place budowy, gdyż umożliwiają korzystanie z podłoża, które zapadałoby się pod ciężkimi maszynami budowlanymi. Materiał ten wytrzymuje nacisk i pozwala pojazdom swobodne manewrowanie.

Układamy z nich także posadzki na tarasach. Dostępne na rynku wzory, kolory i kształty pozwalają nam tworzyć dla Państwa niepowtarzalne aranżacje. Możemy nimi wyłożyć także ścieżki w ogrodzie, przestrzeń w altanach, a nawet teren dookoła basenu czy schody, wszystko zależy od Państwa potrzeb i wyobraźni!