Podczas wielu lat intensywnego użytkowania kostka brukowa lub płyty betonowe mogą ulec zanieczyszczeniu, zarośnięciu przez trawę lub chwasty albo drobnym uszkodzeniom. Niekiedy zdarza się, że z różnych względów (nieprawidłowego ułożenia, źle wykonanej podbudowy, podmywania przez wodę itp.) pojedyncze elementy się zapadają lub pękają pod zbyt dużym naciskiem. Wygląda to nieestetycznie i utrudnia korzystanie z wybrukowanych ścieżek lub przestrzeni wokół domu.

Rozwiązaniem dla takich sytuacji jest przeprowadzenie częściowego lub kompleksowego remontu okładziny na ścieżkach, alejkach, parkingach i innych miejscach publicznych i prywatnych, którym chętnie się dla Państwa zajmiemy. W zależności od potrzeb położymy kostkę na nowo lub wymienimy pojedyncze, wadliwe elementy. Profesjonalnie wykonana przez nas renowacja pozwoli komfortowo użytkować odświeżoną nawierzchnię przez kolejne lata.

Remont cząstkowy

Jeżeli stan podbudowy warstwy wierzchniej jest dobry i nie trzeba go poprawiać, a zależy Państwu na wymianie kilku zniszczonych kostek, wykonamy remont cząstkowy. Jest on optymalnym rozwiązaniem, gdy zapadły się pojedyncze elementy nawierzchni albo gdy tylko niektóre kostki popękały lub się ukruszyły. Powodem do częściowego odnowienia może być także zabrudzenie substancjami trudnymi do wyczyszczenia. Niektóre kostki wyglądają wtedy nieestetycznie, co psuje efekt wizualny całej ścieżki.

Remonty nawierzchni

Jeśli ścieżka jest funkcjonalna, tj. odpowiednio szeroka i wytyczona w miejscu, które Państwu odpowiada, być może całkowita przebudowa nie jest konieczna. Zwłaszcza, gdy podbudowa jest dostosowana do potrzeb danego terenu, tzn. jest odpowiednio twarda i nie trzeba jej poprawiać, można jedynie położyć nową kostkę.

Wykonujemy wymianę materiału nie tylko, gdy powodem do remontu są zanieczyszczenia oraz zabrudzenia. Być może mają Państwo po prostu ochotę na coś nowego, bo dotychczasowe ścieżki są wykonane z kostki, która przestała Państwu odpowiadać kolorem, kształtem albo wzorem ułożenia. Chętnie podejmiemy się odświeżenia nawierzchni, by na nowo mogli się Państwo nią cieszyć.