Chodniki publiczne lub prywatne podjazdy z kostki brukowej służą niezawodnie przez długi czas, jeśli są odpowiednio wykonane i regularnie czyszczone. Jednakże po latach częstego użytkowania fragmenty mogą ulec zniszczeniu, porysowaniu, poplamieniu itp. Elementy bruku czasami pękają lub zapadają się, gdy były użytkowane w niewłaściwy sposób. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest renowacja lub przebudowa, którymi się dla Państwa zajmujemy.

Przebudowa nawierzchni

Nie zawsze powodem do zmian musi być uszkodzenie materiałów lub wyeksploatowanie powierzchni. Może wytyczona ścieżka na podwórku, wybrukowana kostką, okazała się niefunkcjonalna i chcą Państwo zmienić jej kształt lub położenie. Jeśli kolory i wymiary kostek, z których wykonany jest Państwa zjazd, z jakichś powodów przestały odpowiadać, możemy zając się przebudową realizacji.

Odświeżenie wyglądu, rozbudowa lub zmiana miejsca położenia brukowanej alejki to inwestycja, która może znacząco poprawić komfort użytkowania i funkcjonalność danej ścieżki.

Dokonując przebudowy istniejących linii komunikacyjnych, publicznych czy też prywatnych, przykładamy szczególną wagę do dopasowania nowej nawierzchni do istniejącego zagospodarowania. Chcemy, by chodnik lub zajazd pasował do otoczenia i stanowił element spójnej, estetycznej całości. Ma na to wpływ kształt kostki brukowej, jej kolor i sposób ułożenia. Wieloletnie doświadczenie pozwala nam na dobór właściwego rodzaju materiału i odpowiedni sposób wykonania.

Dysponujemy sprzętem, który umożliwia profesjonalną i sprawną rozbiórkę istniejących nawierzchni, dzięki czemu zapewniamy płynność wykonywanych robót i szybką realizację zleceń.

W pewnych przypadkach nie jest konieczna wymiana całej nawierzchni. Jeśli stan podbudowy jest dobry, a jedynym problemem jest zarysowanie, odsunięcie lub zniszczenie kilku elementów, możemy je wymienić bez naruszania całej konstrukcji. Dobieramy odpowiednie i ekonomiczne rozwiązania, do każdego zlecenia. W zależności od przypadku dokonujemy kompleksowej przeróbki całych linii komunikacyjnych, nie tylko elementu warstwy zewnętrznej.